Wtorek, 19 Marca 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Bieg Pamięci

Zachęcamy do udziału w naszym Kiermaszu Wielkanocnym i do zgłaszania swoich stoisk! Uwielbiamy wasze ręcznie wykonane ozdoby Wielkanocne! <3 Plakat - kiermasz krzywe mniej

Zachęcamy do udziału w nieco odmiennym, aczkolwiek dlatego interesującym konkursie na prezentację/film w języku kaszubskim

Plakat - KK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy Panie i Panów w każdym wieku na seminarium edukacyjno-informacyjne o profilaktyce nowotworowej. Zadbajmy o siebie i zacznijmy od nadchodzącego Dnia Kobiet - 8 marca, sala kinowa w Centrum Kultury, godzina 12:30. 

rak - spotkanie

Czas szybko leci, bo za nami już połowa zimowych ferii. W niedzielę na hali sportowo – widowiskowej CKSTiB zorganizowało imprezę pt. „ ZIMOWE PODWÓRKO”, na której bawiło się ok 400 dzieci. Ci którzy postanowili spędzić to popołudnie na hali nie żałowali. Udostępniono bowiem ściankę wspinaczkową – to dla odważnych - zaś dla młodszych był suchy basen z piłeczkami i oczywiście dmuchaniec . Jednak największym powodzeniem cieszyła…. krowa do dojenia. Te dzieci które zdecydowały się spróbować - a było ich wiele …. dostały specjalny „Certyfikat Mistrza w dojeniu na czas”. Natomiast ci , którzy lubią wszelkiego rodzaju zabawy z piłką , mogli zagrać w nogę , siatkę lub kosza. W tym miejscu organizator składa ogromne podziękowania dla OSP Opalino za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

IMG 6008

 

 

Przykładem tego , że bowling może pochłonąć do reszty był ostatni turniej , który odbywał się w ramach tegorocznych Zimowych Ferii 2019 organizowanych przez CKSTiB. Przez cały tydzień 34 młodych ludzi pojawiało się codziennie, aby uczestniczyć w zawodach. Finałowa walka była niezwykle zacięta i wyrównana , zwłaszcza w najmłodszej kategorii – 7 do 7 , 14 do 14 i dopiero ostatnia dogrywka wyłoniła zwycięzców !!!

A oto końcowe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych :

Kat. wiekowa 6-8 lat

I m-ce -   Anastazja Lademann

II m-ce – Filip Cymerman

III m-ce  -  Przemysław Mróz

Kat. wiekowa 9-11 lat

I m-ce – Bartosz Drzeżdżon

II m-ce  - Michał Napieraj

III m-ce -  Konrad Weltrowski

Kat. wiekowa 12-14 lat

I m-ce  -  Dawid Browarczyk

II m-ce  -  Kuba Sałachub

III m-ce  -  Agata Hirsz

DSC 3606

 

 

Zapraszamy do zapoznania sie z planem tegorocznych ferii zimowych - w Domach Sołeckich na terenie Gminy Gniewino oraz w Centrum Kultury w Gniewinie :)

PLAN FERII DO POBRANIA

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

W sobotę w Centrum Kultury w Gniewinie odbył się „Noworoczny Koncert Charytatywny”, tym razem zbieraliśmy na protezy nóg, dla jednego z mieszkańców Gminy Gniewino. Organizatorem Koncertu było Towarzystwo Oświatowe i CKSTiB . Prezes Towarzystwa Waldemar Szczypior przywitał gości i zgromadzoną publiczność , podkreślając , że tego typu inicjatywy nie byłyby możliwe bez wsparcia władz Gminy. W koncercie wzięli udział m.in. nowo powstała formacja bębniarzy Drums Band oraz Młodzieżowa Orkiestra – która co prawda jest jednostką samodzielną , ale stanowi naturalne zaplecze gniewińskiej Orkiestry Dętej, która zresztą wystąpiła tuż po niej. Na scenie pojawiły się także młode, ale bardzo zdolne pianistki - Zuzia i Zosia wraz z rewelacyjnym siedmiolatkiem Szymonem. Dużo emocji wzbudził występ gitarzystek Niny i Kasi , które co prawda ćwiczą dopiero od pól roku , ale wykonały niemal perfekcyjnie kolędy. Nadolanie to istniejący już od 15 lat zespół folklorystyczny , który przedstawił widzom przepiękne kaszubskie kolędy , a po nich na scenie pojawili się Gosia i Paweł z repertuarem standardów muzyki współczesnej w tym min: „Wehikułu czasu” Dżemu. Emilka Warmińska – przepiękny głos, którym zachwyca od lat. Jest laureatką wielu konkursów, gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia . Emilka i tym razem nie zwiodła dając popis swoich umiejętności.

Koncert Noworoczny zakończył Chór Appassionatto, przypomnijmy,ubiegłoroczny laureat Złotego Pasma – najwyższej nagrody jaką mogą poszczycić się chóry. Chór wykonał kilka kolęd , które zachwyciły zebraną publiczność. Warte przypomnienia jest to, że wszyscy wykonawcy – tak zespoły jak indywidualni wykonawcy, na co dzień ćwiczą właśnie Centrum Kultury.

m_gallery

49343331 2244537635603264 1888780798346133504 n

Stowarzyszenie Towarzystwo Oświatowe, serdecznie zaprasza i zachęca do udziału w Noworocznym Koncercie Charytatywnym. Pokażmy, nasze ogromne serca.

powiedział kiedyś – „gdy ktoś do ciebie przyjdzie i poprosi o pomoc, czyń tak, jakby żadnego Boga nie było i jakby na całym świecie była tylko jedna istota, która może mu pomóc, mianowicie ty sam”. H. Krall

PLAKAT

48388766 2222843397772688 4752543413679685632 n31 grudnia, o godzinie 23:59 wyjdźmy z lampkami szampana, unieśmy je w górę i wspólnie przywitajmy Nowy Rok 2019!! Rozświetlimy Gniewino pokazem fajerwerków!

Go to top